İlk kiralamanız mı? Hemen yardımcı olalım!

Metal Oto esnek kiralama koşullarına ait aklınıza takılabilecek ve merak ettiklerinizi kısaca özetlemeye çalıştık. Daha fazla bilgi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Metal Oto Kiralama Servisi'nden araç kiralayabilmeniz için; ekonomik grup araçlarda en az 21 yaş ve 3 yıllık geçerli sürücü belgesi Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 3 yıllık geçerli sürücü belgesi, üst grup araçlarda en az 28 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

En az kiralama süresi 1 gündür.

Metal Oto Kiralama Servisi'nin en uzun kiralama süresi 6 aydır.

Sigortaların geçerlilikleri, Trafik kaza, Hırsızlık ve Alkol raporlarının ibraz edilmemesi ve/veya aracın alkol, uyuşturucu etkisi altında kullanılması ve/veya yasal hız sınırlarının aşılması halinde kendiliğinden ortadan kalkar. Cam, ayna ve far kırılması, lastiklerin yarılması ile kullanım hatalarından doğacak zararlar, sigorta kapsamı dışında tutulmuştur.

Ödemeler geçerlilikleri Metal Oto Kiralama Servisi tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Kira bedeli rezervasyon sırasında toplam tutar kredi kartından tahsil edilecek, kiralama uzatmalarında ise peşinen ödeme yapılmadan kiralama uzatılmayacaktır. Uzatma işlemlerini müşterilerimiz Panelim kısmından uzatarak online ödeme yapabilirler. Kira bedeline ek olarak kredi kartından araç grubuna göre değişen tutarlarda depozit amaçlı provizyon alınır.

Ön ödemeli rezervasyonunuzda, araç, araç grubu, şube değişikliği dışında rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Rezervasyonunuzun; Son 24 saat içinde iptal edilmesi veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda toplam kira ücretinin %80’i iade edilmektedir. Kiralamanıza, 24 saatten daha fazla bir süre kala iptal edilmesi durumunda toplam kira ücretinin %95’i iade edilmektedir. Araç, araç grubu, şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda orijinal rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.
Kiralama Erken İade: Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.
Kiralama Uzatma: Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir.
No-Show Uygulaması: Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç garanti edilemeyecektir. Gecikme durumunda, rezervasyonlarınızın iptal olmaması için, ödemelerinizi, şubemize gelmeden, internet veya rezervasyon merkezimiz üzerinden, güvenli tahsilat sistemimizi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal olacaktır.

Müşteri Hizmetleri ve İletişim
444 1 823